MAJORKA 2021

Jesienią 2021 roku wybraliśmy sie po raz drugi na Majorkę. Największa wyspa Baleraów zachwyciła nas jeszcze bardziej.

Co warto odwiedzić na MAJORCE?

 

* VALDEMOSSA - klimatyczne miasteczko, które zachwyca swoją architekturą i kolorowymi kwiatami. To tutaj bywał swego czasu Fryderyk Chopin.

 

*SOLLER - słynące z  sadów cytrusowych, szczególnie pięknych w okresie kwitnienia, a także wąskotorowej, ponad 100 letniej kolei, która łączy miasteczko z Palma de Mallorca. Nad miastem dumnie króluje Puig Mayor, najwyższa góra na wyspie (1445 m n.p.m.). Okolica to zresztą raj dla amatorów górskich wycieczek, bo wokół znajduje się kilkadziesiąt różnych szlaków pieszych. Jeśli jednak przybędziecie tu latem, w czasie panujących na Majorce upałów, najlepiej wybrać się na przejażdżkę koleją i leniwy spacer uliczkami miasta.

 

*PALMA DE MALLORCA (oficjalnie Palma!) to największe miasto Balearów liczące niemal 400 tysięcy mieszkańców. Stolica wyspy jest szalenie ciekawa i intrygująca, choć z pewnością nie zachwyci każdego. To prawdziwy labirynt małych uliczek, tętniących życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Pełna zacienionych placów, pięknej architektury z różnych epok, doskonałych restauracji, położona tuż nad morzem. Została uznana w przeróżnych rankingach za jedno z najlepszych miast do życia na świecie. Nazywana jest czasem małą Barceloną.

 

 

 

 

 

 *PARK PRZYRODY CALA MONDRAGO - dwie piaszczyste zatoki malowniczo otoczone skalistym wybrzeżem i piniowymi drzewami, wspaniała, krystaliczna, turkusowa woda. Zaletą plaż jest ich kameralność (co należy do rzadkości na Majorce) i niezwykła uroda oraz dobre warunki dla rodzin z dziećmi ze względu na delikatne fale, ciepłą wodę i łagodne zejście do wody. 

 

 

 

 

*PORTO CHRISTO znane jest z przyjaznego, rodzinnego charakteru. Zachwyca piaszczystą plażą (Playa de Porto Cristo) i czystą, lazurową wodą. W przeszłości to urocze miasteczko było typową wioską rybacką. Dziś przyjmuje turystów poszukujących spokojnego wypoczynku na plaży lub tarasach tutejszych restauracji.

Będąc w okolicy warto zobaczyć smocze jaskinie lub Coves del Hams

 

 

*CALA DOR  - miejscowość Cala d’Or zapewnia wiele atrakcji, które skupiają się przede wszystkim w obrębie plaży i wody. Sporty wodne, nurkowanie, siatkówka plażowa czy po prostu zażywanie kąpieli słonecznych to główne czynności, których nie sposób odmówić sobie na Majorce. Na uwagę zasługuje także bogata infrastruktura hotelowa i urozmaicona, śródziemnomorska kuchnia mieszkańców Majorki, którą najlepiej poznać w jednej z niedużych, lokalnych restauracji.

Wzdłuż wybrzeża Cala d’Or jedzie kolejka turystyczna, która jest nie tylko doskonałym sposobem na podróż do sąsiednich miejscowości, ale przede wszystkim cieszenie się widokami Morza Śródziemnomorskiego.

 

*ALCUDIAJedno z najciekawszych zabytkowych miast na Majorce. Otoczona średniowiecznymi murami, z piękną starówką i charakterystycznymi uliczkami udekorowanymi kwiatami w doniczkach jest popularnym celem wycieczek. Tuż obok, na wybrzeżu, niespełna 3 kilometry od centrum znajduje się także jej siostrzane miasto – Port de Alcudia. Plaża, która ma w nim swój początek uznawana jest za jedną z najlepszych na wyspie – długa na kilka kilometrów, szeroka i piaszczysta z turkusową, płytką i spokojną wodą. Nic więc dziwnego, że region Alcudii jest ulubionym miejscem urlopowym zarówno turystów jak i mieszkańców wyspy!

 

 

 

 

 HOTELE JAKIE MIELIŚMY PRZYJEMNOŚĆ ODWIEDZIĆ:

ALUA BOCCACIO****

Piękny zadbany hotel z ogrodem palmowym, bardzo eleganckie pokoje.

 ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

MARIANT PARK****

Rodzinny hotel z pięknymi widokami na góry

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

PLAYA DORADA****

Zadbany hotel położony w centrum Sa Coma

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

 MEDITTERANEO CLUB****

Elegancki hotel w pięknym palowym ogrodzie położony tuż przy pięknej plaży.

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

ALBA ROMANI****

Hotel dla par i grup znajomych, ładnie położóny

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

GLOBALES MIMOSA****

Rodzinny hotel z bardzo ładnymi pokojami

ZOBACZ OFERTE DO HOTELU 

 

BEVERLY PLAYA***+

Świetny hotel z rewelacyjnym klimatem i cudnymi widokami. Polecamy pokoje superior.

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

CLUB SANTA PONSA***

Hotel z widokami zapierającymi dech

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU 

 

 BAHIA DEL SOL****

Elegancki hotel z pięknymi pokojami

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

 GLOBALES CALA VINAS****

NASZ TYP na Majorce!! Rewelacyjny hotel z pysznym jedzeniem i widokami zapierającymi dech!

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

SAMOS****

Rozrywkowe wakacje tylko dla dorosłych

ZOBACZ OFERTĘ DO HOTELU

 

 

 ZAPRASZAMY NA MAJORKĘ :)