TURCJA 2018

Wczesną jesienią 2018 roku mieliśmy okazję odwiedzić Riwierę Turecką. Braliśmy udział w kilku wycieczkach fakultatywnych, odwiedziliśmy hotele na sezon 2019 (galerie z hoteli i oferty znajdziecie poniżej) i trochę wypoczęliśmy. Przełom wrześnie i października to idealny czas na odwiedzenie Turcji, 30 stopni w dzień, ok 22 wieczorami i cieplutka woda w morzu, czego chcieć więcej? ;)

Ale zacznijmy od początku...pierwsze dni spędziliśmy w hotelu Lyra Resort***** - hotel ma co prawda pięć gwiazdek, piękny ogród i imponujący pomost, ale ze względu na pokoje i wyżywienie dalibyśmy mu dobre 4 gwiazdki. Polecamy go raczej dla rodzin z dziećmi ze względu na bogatą infrastrukturę i aquapark. Widok na morze z niektórych pokoi robi wrażenie :)

Kolejnego dnia udaliśmy się na zwiedzanie hoteli, najpierw Armas Bella Luna**** - kameralny hotel z piękną plażą. Drugim hotelem był Seashell Resort***** - rewelacyjny obiekt z przepyszną kuchnią, która zadowoli podniebienia wymagających klientów. Piękna piaszczysta plaża, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, estetyczne pokoje - NASZ TYP na przyszły sezon!

Kolejny dzień spędziliśmy w hotelu tylko dla dorosłych Heaven Resort***** - świetne animacje, muzyka na żywo, rewelacyjne wyżywienie, ładne, jasne, zadbane pokoje - hotel dla wymagających!

Popołudniu mieliśmy okazję zobaczyć amfiteatr w Aspendos - jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów z czasów starożytnych - robi wrażenie! Jeżeli będziecie w okolicach Side czy Antalyi na pewno warto się tam udać :)

Kolejne dni spędziliśmy w hotelu Beach Club Doganay***** - rodzinny obiekt z pysznym wyżywieniem, mnóstwem atrakcji i ładną plażą. Wzięliśmy udział w fajnej, relaksującej wycieczce Alanya Boat Trip statkiem pirackim, którą polecamy w szczególności rodzinom z dziećmi.

 

Mieliśmy też okazję odwiedzić kilka hoteli w pobliżu centrum Alanyi, jak Monte Carlo**** i Monte Carlo Park*** - hotele z piękną plażą, rewelacyjną kuchnią, szybkim internetem i udogodnieniami dla niepełnosprawnych. Kolejny hotelem była Kleopatra Life**** - estetyczny, zadbany, wyremontowany hotel polecany głównie dla par, położony blisko centrum i tuż przy słynnej plaży Kleopatry.

Podczas pobytu w okolicy Alanyi mieliśmy też okazję pojechać na jeep safari i zobaczyć zjawiskowy Kanion Sapadere. Zwiedziliśmy centrum Side, zobaczyliśmy słynny meczet w Manavgacie oraz popłynęliśmy w rejs po rzece Manavgat. W Turcji zdecydowanie nikt nie może się nudzić, zapraszamy do Turcji :)

 

 

 ODWIEDZONE PRZEZ NAS HOTELE:

LYRA RESORT*****

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

 

 

ARMAS BELLA LUNA****

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

SEASHELL RESORT*****

Zobacz ofertę do hotelu

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

HEAVEN RESORT*****

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

BEACH CLUB DOGANAY*****

Zobacz ofertę do hotelu

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

MONTE CARLO****

Zobacz ofertę do hotelu

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

KLEOPATRA LIFE****

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu