MACEDONIA 2019

W czerwcu 2019 roku mieliśmy okazję odwiedzić Macedonię. Mieliśmy już wcześniej okazję odwiedzić ten interesujący kraj w 2010 roku, więc była to okazja aby sprawdzić jak się wszystko tam pozmieniało.

Przelot z Katowic samolotem czarterowym LOTu trwał nieco ponad 1,5h, po czym udaliśmy się do hotelu IZGREV AQUAPARK***** - jest to chyba najlepszy hotel w okolicy. Póki co obowiązuje w nim formuła HB - dwa posiłki dziennie. Hotel jest rewelacyjny, obsługa fantastyczna, piękne zadbane pokoje, łazienki trochę ciasne, ale zadbane. Hotel ma kilka basenów w tym jeden ogromny typu infinity. Obok znajduje się również aquapark dla dzieci i dorosłych. Obiekt znajduje się tuż przy prywatnej plażyz  bezpłatnym serwisem plażowym. Woda w jeziorze jest krystalicznie czysta. Izgrev znajduje się na obrzeżach miejscowości Struga, ok 20 km od centrum Ochrydu. Położony jest w spokojnej okolicy, ale niewątpliwie polecamy ten obiekt każdemu...no może poza imprezowiczami, ale i oni mogą dojechać sobie do Ochrydu. Widoki z hotelu również zapierają dech!

Zobacz ofertę do hotelu

Zobacz nasze zdjęcia z hotelu

 Mieliśmy okazję pojechać do Ochrydu (taxi z Izgreva). Ochryd to naszym zdaniem najpiękniejsze miasto Macedonii, w 1980 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Co warto zobaczyć w Ochrydzie? Na pewno trzeba przejść się brzegiem jeziora od centrum do słynnej cerkwi św. Jana Kaneo, którą znamy z pocztówek. Dalej można pójść do cerkwi Św. Pantelejmowa czy do twierdzy cara Samuela z której rozpościera się piękny widok na miasto i jezioro. Warto też zobaczyć starożytny teatr. Z Ochrydu możemy się też wybrać nad Zatokę Kości do Muzeum na wodzie, czy do klasztoru Św. Nauma.

Co warto zjeść w Ochrydzie? Koniecznie szopską sałatkę z pleskawicą i zimniutkim piwkiem Skopsko :)

 

Z Ochrydu postanowiliśmy pojechać do stolicy Skopje. Po drodze warto zatrzymać się w kanionie Matka - natura i piękne widoki :)

Sama stolica jest stolicą dość kontrowersyjną - w jednej strony jest dużo ładnych miejsc, z drugiej dużo...dziwnych ;) Na pewno można powiedzieć, że Skopje to miasto pomników. Co jeszcze warto zobaczyć w Skopje? Twierdzę na wzgórzu Kale, Dom Matki Teresy i naszą ulubioną dzielnicę Stara Carsija :)

 

Zobacz koniecznie nasz filmik z Macedonii:

 

Chcesz się wybrać do Macedonii? Skontaktuj się z nami!