W maju 2023 roku mieliśmy okazję odwiedzić Peloponez. Hotel w którym mieliśmy przyjemność spędzić najwięcej czasu to ALDEMAR OLYMPIAN VILLAGE*****. To ogromna wioska wakacyjna z mnóstwem basenów. Można zarezerwować sobie pokój współdzielony tylko z kilkoma pokojami co daje poczuje intymności. W hotelu jest kilka barów i restauracji oraz jedna duża zjeżdżalnia. Ogromnym atutem jest zabbany ogród i zjawiskowa, niesamowita jak na Grejce plaża, która jest szeroka, piaszczysta i z łagodnym zejściem do wody. Hotel polecamy dla rodzin z dziećmi i par, które cenią sobie bogatą infrastrukturę hotelową i smaczna kuchnię. Ofertę do hotelu znajdziecie w boksie powyżej. 

 

 

Najpopularniejszą wycieczką fakultatywną z wczasów na Peloponezie jest podróż do stolicy Grecji, pięknych Aten. Ta wycieczka to prawdziwa gratka dla miłośników historii, kultury i architektury.

Nasz przewodnik rozpoczyna wycieczkę od zapierającego dech w piersiach akropolu - symbolu Aten. Górująca nad miastem Partenon jest niczym wrota do starożytnego świata. Przechadzając się po historycznych ruinach, można poczuć ducha starożytnej Grecji i poznać historię jej najważniejszych budowli. Widok na miasto z wierzchołka akropolu jest absolutnie oszałamiający!

Następnie udajemy się na Plac Syntagma, centralne miejsce w Atenach, gdzie znajduje się słynny budynek parlamentu. Tu można podziwiać zmianę warty, która odbywa się co godzinę, i obserwować ceremonię przy udziale żołnierzy w tradycyjnych uniformach. To niesamowite widowisko, które przenosi nas w czasie i daje wgląd w grecką tradycję i historię.

Kolejnym punktem programu jest starożytny teatr Heroda Attikusa, który jest nadal używany do dzisiaj. To magiczne miejsce, w którym odbywają się liczne koncerty i spektakle. Można tam usiąść na kamiennych ławach i poczuć atmosferę, w jakiej starożytni Grecy oglądali przedstawienia teatralne.

Wycieczka obejmuje także zwiedzanie Muzeum Akropolu, które jest skarbnicą artefaktów związanych z akropolem i starożytną Grecją. Można tam zobaczyć wiele znalezisk, takich jak rzeźby, posągi, naczynia i wiele innych, które wprowadzą nas w świat antycznej kultury.

Na koniec naszej wizyty w Atenach mamy okazję spacerować po malowniczej dzielnicy Plaka, gdzie można zanurzyć się w urokliwych uliczkach, cieszyć się lokalną kuchnią i zakupywać pamiątki.

 

Druga wycieczka, która jest absolutnym must see będąc na Peloponezie - Pętla Argolidzka.

 

Argolida to region Peloponezu znany z największej ilości antycznych zabytków. Naszą podróż do starożytności rozpoczniemy od Koryntu - miejsca, w którym przemawiał sam święty Paweł. Następnie udamy się do wspaniale zachowanego teatru antycznego w Epidauros, słynącego ze swojej wielkości i niezwykłej akustyki - brzdęk rzuconej tu monety słychać nawet w ostatnich rzędach! Do dzisiaj są tu wystawiane starożytne sztuki teatralne bez użycia nagłośnienia. Zatrzymamy się też w kameralnym miasteczku Nafplio – dawnej stolicy Grecji. Kulminacyjnym punktem zwiedzania będą starożytne Mykeny, gdzie zobaczymy wzniesioną 3000 lat temu Bramę Lwów, ruiny Cytadeli oraz Skarbiec Atreusa, nazwany „grobem Agamemnona”. Ta wycieczka spodoba się wszystkim wielbicielom starożytności i mitologii!

 

Mieliśmy też przyjemność spędzić dzień w hotelu BARCELO HYDRA*****. 

Hotel o charakterze wioski wakacyjnej z pięknym, zadbanym, egzotycznym ogrodem. Zieleń to zdecydowanie coś na co zwrócicie uwagę w hotelu! Pokoje są przestronne i wygodne. W hotelu są trzy baseny w tym basen infinity i basen kryty. Serwis plażowy wliczony jest w cenę pobytu. Ogromnym plusem hotelu są zapierające dech widoki i rewelacyjna kuchnia! Szczególnie polecam owoce morza mniiaaam! 

 

 

 

Kolejny hotel, który odwiedziliśmy to trzygwiazdkowy hotel PAPPAS i uwaga to totalna petarda!! Hotel niby niepozorny, ale widoki z tego hotelu robią ultra niesamowite wrażenie!! Zielony, egzotyczny raj z cudnym widokiem na morze. W tym hotelu zdecydowanie warto dopłacić do pokoju seaview. W hotelu mamy opcję all inclusive light i sama infrastruktura może nie jest bogata, ale dla widoków i lokalizacji (blisko centrum Loutraki) zdecydowanie warto! Ofertę do hotelu znajdziesz w boksie u góry. 

 

 

Ostatni hotel o którym warto wspomnieć to RAMADA WYNDHAM LOUTRAKI*****.  Hotel skojarzył mi się z Chorwacją, położony w lasku piniowym miedzy wysokimi górami z morzem. Widoki zapierające dech! Idealny na spokojny wypoczynek lub właśnie dla osób, które dotychczas jeździły do Chorwacji. Oferta również w boksie powyżej. 

 

 

 

Kolejna wycieczka to..wycieczka w góry. 

Podczas wakacji na Peloponezie warto opuścić na chwilę wybrzeże i udać się w tajemnicze góry półwyspu! Naszą podróż rozpoczęliśmy przejazdem kolejką wąskotorową z wioski Diakopto do Kalavrity (ok. 22 km) przez wąwóz Vouraikos. Ta ekscytująca trasa prowadzi przez góry i tunele, nad przepaściami i pod nawisami skalnymi. Odwiedziliśmy również Jaskinię Jezior, w której podziwialiśmy wspaniale zachowane stalaktyty i stalagmity oraz kaskadowo uformowane jeziora, które stanowią absolutny fenomen tego miejsca. Zatrzymaliśmy się także w Kalavrita – sielskim, górskim miasteczku, którego mieszkańcy zajmują się wyrobem lokalnych specjałów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Mega Spilio - najstarszy klasztor w Grecji. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby zobaczyć mniej turystyczne oblicze Peloponezu!