W listopadzie 2023 roku podjęłam niezwykłe wyzwanie i wyruszyłam w podróż pełną niezapomnianych przygód na magiczną wyspę Margarita. Mój lot liniami Plus Ultra z Katowic do Porlamar był bezpośredni i w miarę komfortowy - cały czas spałam.

Spędziłam fascynujący tydzień na tej urokliwej wyspie, zgłębiając jej tajemnice i odkrywając najbardziej malownicze zakątki. Przeżyłam intensywne chwile, zanurzając się w atmosferę egzotycznej kultury i relaksując na jasnych plażach, gdzie czas zdawał się zatrzymać.

Podczas mojego pobytu nie ograniczałam się jedynie do odpoczynku - razem z towarzystwem sprawdzaliśmy standardy i jakość najpopularniejszych hoteli na wyspie. Każdy z nich skrywał swoje unikalne uroki, a wybór najlepszego okazał się prawdziwym wyzwaniem.

Nie mogłam jednak odmówić sobie przyjemności zwiedzania samej Margarity. Od tropikalnych lasów po malownicze plaże, każdy zakątek tej wyspy był pełen niezwykłych widoków i niezapomnianych wrażeń.

 

Niespodzianką okazały się również dwie wycieczki na kontynentalną część Wenezueli. Park Canaima jawił się przede mną jako kraina cudów, a widok słynnego Salto Angel sprawił, że moje serce stanęło na chwilę.

Caracas natomiast zaskoczyło mnie swoim kontrastem - od historycznych zabytków po nowoczesne oblicze miasta i slumsy.

Podróż ta była nie tylko podróżą fizyczną, ale także podróżą przez różnorodność, piękno i tajemniczość Wenezueli. To doświadczenie na zawsze pozostanie w mojej pamięci jako czas odkrywania nieznanych światów i poznawania fascynujących miejsc.

 

Poniżej przedstawiam hotele, które udało mi się zobaczyć i o których mogę Ci opowiedzieć nieco więcej. Zapraszam!

 

 

PARADISE TAMARINDO**** LINK DO HOTELU

Wyremontowany zadbany hotel ze zjawiskowymi widokami i kolejką zipline na plażę.

PARADISE OASIS*** LINK DO HOTELU

Estetyczny hotel ze świetna obsługą i cudna plażą. Idealna opcja dla ludzi młodych nastawionych na sporty wodne. 

 PARADISE COCHE**** LINK DO HOTELU

Świetny, wyremontowany hotel z ciekawymi basenami, położony na rajskie plaży Coche. 

HESPERIA PLAYA EL AGUA**** LINK DO HOTELU

Ekonomiczny hotel położony przy jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. 

COSTA CARIBE*** LINK DO HOTELU

Ekonomiczny hotel ze świetnym klimatem, ładnym kompleksem basenowym i piękna plaża!

SUNSOL PUNTA BLANCA***** LINK DO HOTELU

Jeden z naszych ulubionych hoteli, polzoony na wyspie Coche. Przepiękny ogród, świetny kompleks basenowy, bardzo szeroka plaża. 

SUNSOL ISLA CARIBE**** LINK DO HOTELU

Hotel wybudowany w karaibskim stylu z bardzo mila obsługa i niesamowitymi widokami. 

H2Otel Boutique by LD ***** LINK DO HOTELU

Butikowy hotel dla wymagających klientów. Piękna plaża, smaczne śniadania. Pozostałe posiłki za dopłatą z karty. TOP HOTEL.

LD PLUS PALM BEACH ***** LINK DO HOTELU

Estetyczny, zadbany hotel położony blisko jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie!

SUNSOL ECOLAND***** LINK DO HOTELU

Najpopularniejszy hotel na Margaricie. Ogromny, zadbany, palmowy teren. W hotelu dużo się dzieje, przepiękna, długa plaża. Świetny, karaibski klimat. 

MALOKA BOUTIQUE***** LINK DO HOTELU

Butikowy, elegancki hotel rekomendowany dla osób dorosłych. Pięknie zagospodarowany teren, świetna plaża z eleganckim barem. 

IKIN MARGARITA***** LINK DO HOTELU

Elegancki hotel, idealny dla par i grup znajomych, rekomendowany dla osób wymagających ceniących wysoki standard i spokój.