Grecja Santorini

 

 

To właśnie na Santorini znajdują się najpopularniejsze pocztówkowe widoki z jakimi kojarzymy Grecję. Santorini zawsze kojarzyło mi się jako kierunek bardzo drogi, niedostępny dla "zwykłych ludzi". Teraz dzięki połączeniom tanimi liniami lotniczymi możemy się wybrać na Santorini na 3-4 dni co w zupełności wystarczy. Zakwaterowania również możemy poszukać niekoniecznie a Oia, ale również w innych miejscowościach. Ja wybrałam hotel Marybill**** w miejscowości Perissa, do którego ofertę znajdziecie na dole.

 

 

 

 

Santorini to wyjątkowe miejsce o malowniczych krajobrazach, zabytkach i kulturze. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty na Santorini:

  1. Oia - malownicza miejscowość położona na północnym krańcu wyspy, słynąca z pięknych widoków na morze, białych domów i niezwykłych zachodów słońca.

  2. Zamek w Pyrgos - zabytkowa twierdza z XIII wieku, położona na wzgórzu w centrum wyspy, oferująca przepiękne widoki na okolicę.

  3. Muzeum Prehistoryczne w Fira - muzeum poświęcone historii wyspy, gdzie można zobaczyć wykopaliska z epoki brązu i żelaza, a także cenne artefakty związane z kulturą minojską.

  4. Wulkan Nea Kameni - czynny wulkan, znajdujący się na małej wysepce w centrum kalderon Santorini. Wycieczka na szczyt wulkanu to niezapomniane przeżycie i możliwość podziwiania pięknych widoków.

  5. Akrotiri - zabytkowe miasto z okresu minojskiego, zniszczone przez erupcję wulkanu w XVII wieku p.n.e. Można tu zobaczyć dobrze zachowane pozostałości domów, magazynów i rzeźb.

  6. Plaże - Santorini słynie z pięknych plaż, takich jak Kamari, Perissa, Perivolos czy Red Beach. Warto wybrać się na relaksujący dzień na plaży, aby cieszyć się piękną scenerią i kąpielą w czystej wodzie.

To tylko kilka z wielu atrakcji, jakie oferuje Santorini. Miłośnicy kultury, historii, przyrody i pięknych krajobrazów na pewno znajdą tu coś dla siebie.