W styczniu 2022 wybraliśmy się na KUBĘ. Poniżej przedstawiamy którą relację z wyjazdu oraz szczególnie polecane hotele.

  

 

 

 

Najpierw ruszyliśmy w stronę Hawany.

Przepiękna zabudowa starej części Hawany utrzymana jest w stylu kolonialnym i stanowi świadectwo dawnej świetności tego miasta. Na ten zespół architektoniczny składają się głównie pałace, rezydencje i kościoły. Niszczejące elewacje budynków we wszystkich kolorach tęczy tworzą niesamowity klimat tego miasta. W Hawanie warto zobaczyć również stary rynek, jedno z najpiękniejszych miejsc w Hawanie, zachwycające piękną, barokową architekturą. Dawniej Plaza Vieja była miejscem najważniejszych wydarzeń w mieście. To tu odbywały się publiczne egzekucje, tędy przechodziły świąteczne procesje oraz odbywały się fiesty i walki byków. Wszystkiemu przypatrywali się mieszkańcy miasta – Ci najbogatsi z balkonów rezydencji okalających plac. Kolejnym punktem jest Plaza de la Catedral - niezwykle klimatyczny zakątek starej Hawany. Barokowa katedra została wzniesiona z koralu wydobywanego z dna Zatoki Meksykańskiej – do dziś na jej elewacji można znaleźć ślady morskich skamieniałości! Będąc na placu katedralnym, warto odwiedzić też mieszczące się w pałacu naprzeciwko katedry Museo de Arte Colonial, gdzie prezentowane są wyroby rzemiosła artystycznego używane niegdyś przez kolonizatorów. 

Dalej kierujemy się w stronę Hawańskigo Parku Centralnego - niezwykle urokliwy zakątek otoczony przepiękną architekturą. Jedną z jego największych atrakcji jest Kapitol, stanowiący dość wierną replikę słynnego waszyngtońskiego budynku. To też centrum kulturalne – swoją siedzibę mają tu liczne teatry i muzea. 

Podróży na Kubę bez wizyty w wytwórni cygar nie można uznać za kompletną. Cygara to przecież pierwsza rzecz, która w powszechnej świadomości kojarzy się z tym wyspiarskim państwem. Najbardziej znana wytwórnia cygar mieści się w pobliżu Kapitolu – można tam zobaczyć proces ręcznego skręcania cygar i nabyć je w niższych niż sklepowe cenach. 

Przedostatni punkt w Hawanie to Muzeum Rewolucji. Z jego słusznością można się zgadzać lub nie, ale bez wątpienia nie da mu się zaprzeczyć – kult rewolucji stanowi niezwykle ważny element kubańskiej mentalności. By zrozumieć Kubańczyków lepiej, warto więc odwiedzić mieszczące się w pałacu Batisty Muzeum Rewolucji.

Będąc w Hawanie oczywiście trzebasifę też przejechać starymi amerykańskimi samochodami - klimat niesamowity.

 

 

 

 

Drugą wycieczką w której mieliśmy przyjemność brać udział to słynny Trynidad. Nie widzieliśmy  bardziej kolorowego miasteczka niż Trinidad, którego stare miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przespacerowaliśmy się brukowanymi uliczkami od Parku Cespedes do Placu Mayor oraz odwiedziliśmy słynną knajpkę Canchanchara. Kolejnym punktem programu było Cienfuegos. Miasto nazywane Perłą Południa. Tutaj zobaczyliśmy główny bulwar z Parkiem Jose Martiego oraz najoryginalniejszy budynek miasta Palacio del Valle.

 

 

 

 

 

Ostatnia wycieczka w której braliśmy udział to rejs katamaranem na wyspę Cayo Blanco.

To najlepszy sposób na relaks, niezapomniane wrażenia i przepiękne widoki! Mieliśmy możliwość snorkelingu w turkusowych wodach Oceanu Atlantyckiego oraz niezapomnianą kąpiel z delfinami. Podczas rejsu napoje i alkohole w cenie. Na wyspie wielbiciele owoców morza mieli okazję spróbować langusty.

 

 

 

 

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZE OFERTY NA KUBĘ